×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : جمعه, ۱ بهمن , ۱۴۰۰

آیت‌الله مجتهدی در شرح دعای روز پنجم: در این دعا می‌گوییم خدایا من را در این ماه رمضان جزو مستغفرین قرار بده، برای استغفار، باید شرایط استغفار را داشت. کسی که مال حرام خورده که با استغفار کارش درست نمی‌شود، باید برود و صاحبان مال را راضی کند. به گزارش پایگاه تحلیلی عترتنا / دین و اندیشه: آیت‌الله مجتهدی تهرانی، استاد برجسته اخلاق، همه‌روزه در روزهای ماه مبارک رمضان در بین نماز ظهر و عصر در مدرسه علمیه خود به شرح دعای ...

آیت‌الله مجتهدی در شرح دعای روز چهارم می‌گوید: خدایا به من قوه بده تا در ماه رمضان بتوانم به ‌خوبی عبادت و امر تو را اطاعت کنم، عبادت قوه می‌خواهد و قوه عبادت غیر از قوه جسمانی است. به گزارش پایگاه تحلیلی عترتنا / دین و اندیشه: آیت‌الله مجتهدی تهرانی، استاد برجسته اخلاق، همه‌روزه در روزهای ماه مبارک رمضان در بین نماز ظهر و عصر در مدرسه علمیه خود به شرح دعای مختصر آن روز می‌پرداختند که شرح دعای روز چهارم ماه رمضان در ...

آیت الله مجتهدی تهرانی درباره بخش آخر دعای روز سوم ماه رمضان اظهار می‌کند: «وَ اجْعَلْ لِی نَصِیباً مِنْ کُلِّ خَیرٍ تُنْزِلُ فِیهِ بِجُودِکَ یا أَجْوَدَ الْأَجْوَدِین» خدایا هر خیری که در ماه رمضان نازل می‌کنی برای من نصیبی از آن خیر قرار بده به جود و بخشش خودت ای کسی که جود و بخششت از همه بخشندگان بیشتر است. به گزارش پایگاه تحلیلی عترتنا / دین و اندیشه: آیت‌الله مجتهدی تهرانی، استاد برجسته اخلاق، همه‌روزه در ...

شرح دعای روز دوم توسط آیت الله مجتهدی تهرانی
26 فروردین 1400

مرحوم آیت‌الله مجتهدی تهرانی در شرح دعای روز دوم ماه مبارک رمضان با تاکید بر اینکه در این دعا از خداوند می‌خواهیم؛ در ماه رمضان کاری کند که به رضایت و خشنودی او نزدیک بشویم‌، می‌گوید: در روایت وارد شده، اگر می‌خواهی بدانی خدا از تو راضی است، ببین که تو از خدا راضی هستی یا نه ؟!

شرح دعای روز اول ماه رمضان توسط آیت الله مجتهدی
25 فروردین 1400

اگر در ماه رمضان همه کار ها برای خدا باشد، روزه خاص‌الخاص تحقق می‌یابد و از این رو در دعا از خدا می‌خواهی: «اللَّهُمَّ اجْعَلْ صِیَامِی فِیهِ صِیَامَ الصَّائِمِینَ؛ یعنی خداوندا روزه مرا روزه خاص الخاص قرار بده».

24 خرداد 1396

خدایا، تمام درهای بهشت را بر روی من باز کن ، درهای بهشت راه های خیر است که من بتوانم از طریق این درها وارد بهشت شوم.

24 خرداد 1396

سپس در دعای امروز می‌خوانیم که «وَ لا تَحْرِمْنِی قَبُولَ حَسَنَاتِهِ»؛ خدایا مرا در این روز از قبول حسنات،‌ محروم مکن و جوری نباشد که من حسنات خوبی را که باید داشته باشم از آن محروم شوم.

24 خرداد 1396

اگر انسان در این ماه کار خوبی هم انجام می دهد، باید خدا بپذیرد و شرط قبولی طاعات و عبادات هم اخلاص است .

23 خرداد 1396

آیت‌الله گرامی در شرح دعای هجدهمین روز ماه مبارک به ارزش شب‌زنده‌داری و جایگاه آن در تعالی معنوی و روحی انسان اشاره کرده است.

22 خرداد 1396

پس در دعای روز هفدهم ماه مبارک رمضان می‌خوانیم که خدایا ما را هدایت کن به بهترین اعمال «اللَّهُمَّ اهْدِنِی فِیهِ لِصَالِحِ الْأَعْمَالِ» و حوائج و آرزوهایمان را برآورده به خیر کنی.

22 خرداد 1396

آیت الله گرامی: خدایا، در این ماه رمضان مرا به اعمال صالح راهنمایی کن؛ چرا که ارتباطى کامل بین اعمال انسان‌ها و حوادث عالم برقرار است، حوادثى که با زندگى انسانها تماس دارد، اعمال صالح باعث مى‏شود که خیرات عالم زیاد شده و برکات نازل گردد، و در مقابل، اعمال زشت باعث مى‏شود، بلاها و محنت‏ها پشت سر هم بر سرر انسان‌ها فرود آید و نقمت و بدبختى و هلاکت به سوى او جلب شود.

21 خرداد 1396

در دعای روز شانزدهم به محضر پروردگار عالم عرضه می‌داریم که خداوندا مرا موافق با نیکان قرار بده،‌ من موفق شوم آنچه که مردان نیک انجام دادند من هم همان را انجام دهم.

20 خرداد 1396

به گزارش پایگاه تحلیلی تهذیب آنلاین(کلینیک روح درمانی)،آیت‌الله گرامی در ادامه شرح ادعیه ماه مبارک رمضان، به مفهوم «برّ» پرداخته و در شرح فرازهای دعای روز شانزدهم آورده است: اللَّهُمَّ وَفِّقْنِی فِیهِ لِمُوَافَقَهِ الْأَبْرَارِ وَ جَنِّبْنِی فِیهِ مُرَافَقَهَ الْأَشْرَارِ وَ آوِنِی فِیهِ بِرَحْمَتِکَ إِلَى (فِی) دَارِ الْقَرَارِ بِإِلَهِیَّتِکَ یَا إِلَهَ الْعَالَمِین‏   اى خدا، در این […]