شنبه , ۲۸ مهر ۱۳۹۷

قرآن و عترت

image_pdfimage_print

آیت‌الله مقدم قوچانی تاکید کردند: معاشرت با صاحبان خُلق نیکو باعث می‌شود تا به اسفل‌السافلین کشیده نشویم

عترتنا/ نویسنده و استاد اخلاق حوزه علمیه گفت: انسان بنگرد که با چه کسی هم‌نشینی دارد به جهتی که معاشرت در انسان مؤثر است و معاشرت با نیکان انسان را به تکامل‌ معنوی می‌رساند و معاشرت با بدان انسان را به فساد و اسفل السافلین می‌رساند. ادامه مطلب »

قهرمان عرصه صبر و شهامت؛ نوشتاری از آیت‌الله العظمی صافی‌گلپایگانی به مناسبت وفات حضرت زینب(س)

عترتنا/ الگوی ایمان و علم و معرفت، اسوه صبر و صداقت و استقامت، نمونه شجاعت، و بانویی که در بلاغت و فصاحت زبان پدر را در دهان داشت، و همه مکارم اخلاق مادر در وجودش جمع بود و نه فقط زنان مسلمان؛ بلکه امّت اسلام از زن و مرد به چنین بانویی افتخار دارد. ادامه مطلب »

آیت‌الله امینی: امام هادی(ع) جامع همه کمالات انسانی بود

عترتنا/ امام هادی علیه‌السلام نیز همانند پدران بزرگوارش، یک انسان کامل و جامع همه کمالات انسانی بود و منابع علوم دین را در اختیار داشت و در نشر احکام دین کوشا بود، ولی متأسّفانه، در اوضاع و شرایطی می‌زیست و با محدودیّت‌های فراوانی رو به رو بود که نمی‌توانست بر طبق دلخواه، انجام وظیفه کند. ادامه مطلب »

حضرت زهرا(س) موجبات تثبیت تشیع را ایجاد کردند

عترتنا/ آیت‌الله العظمی سبحانی بیان کردند: خدمتی که حضرت زهرا(س) به تشیع کردند کم نظیر است؛ ایشان باعث تثبیت تشیع شدند، زیرا صحابه جمعیتی بودند که به تازگی وارد اسلام شده بودند و مساله غدیر فراموش و مساله شورا مطرح شده بود. ادامه مطلب »

قرآن اقیانوسی جوشان که هرگز نمی توان به حقیقتش رسید

یک استاد درس خارج حوزه علمیه تهران گفت: قرآن دریا و قرآن اقیانوسی جوشان است که به هیچ عنوان نمی شود به حقیقتش دست یافت و اگر کسی بتواند وارد قرآن بشود و در عمق قرآن جلو برود آن وقت است که می فهمد این قرآن معجزه بزرگی است که برای یک زمان خاص نبوده بلکه برای همه ازمنه است. ادامه مطلب »