شنبه , ۲۸ مهر ۱۳۹۷

دین و اندیشه

image_pdfimage_print

دلبستگی علامه طباطبایی به ساحت حضرت اباعبدالله(ع)

مدیر دارالقرآن علامه طباطبایی همچنین با گرامیداشت نام و یاد علامه طباطبایی گفت: ایشان دلبستگی ویژه ای به ساحت حضرت اباعبدالله الحسین(ع) داشتند و این موضوع ایجاب می کرد که مجالس عزاداری حسینی در این بیت شریف همه ساله برگزار شود. ادامه مطلب »

دحوالارض روز آماده شدن زمین برای ظهور انسان است

عترتنا/ حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضی ادیب یزدی گفت: کره زمین در ابتدای آفرینش قطعه‌ای آتش بود و بعد آب سراسر آن را فرا می‌گیرد. سپس خشکی‌ها در این کره ظاهر می‌شود. اولین نقطه‌ای که آماده ظهور انسان می‌شود، قطعه زمینی است که زیر خانه کعبه قرار گرفته است. ادامه مطلب »

شرط قبولی روزه رسیدن به تقوا است

عترتنا/ حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسین هاشمی‌نژاد گفت: اگر از گناه و فحشا دوری کردیم و به عید فطر رسیدیم و اهل تقوا شدیم روزه‌ی ما روزه بوده و مورد مقبول واقع شده است اگر تفاوتی نداشت روزه ما اثرگذار نبوده است. ادامه مطلب »

آیت‌الله مرتضی تهرانی:عنوان ضیافت منحصر در رمضان است/ برکت، رحمت و مغفرت در ماه رمضان

عترتنا/آیت الله مرتضی تهرانی گفت: منظور از برکت این است که در این مقطع زمانی آن‌چه از نعم الهیه در این ماه به دست انسان می‌آید، چندین برابر آن نعمت‌هایی است که در ماه‌های دیگر به دست می‌آید. ادامه مطلب »

آیت‌الله مقدم قوچانی تاکید کردند: معاشرت با صاحبان خُلق نیکو باعث می‌شود تا به اسفل‌السافلین کشیده نشویم

عترتنا/ نویسنده و استاد اخلاق حوزه علمیه گفت: انسان بنگرد که با چه کسی هم‌نشینی دارد به جهتی که معاشرت در انسان مؤثر است و معاشرت با نیکان انسان را به تکامل‌ معنوی می‌رساند و معاشرت با بدان انسان را به فساد و اسفل السافلین می‌رساند. ادامه مطلب »

حجت الاسلام والمسلمین انصاریان: عمل صالح، ماندگار و میز و صندلی فنا پذیر است

عترتنا/ استاد حوزه علمیه با تاکید بر اینکه قدرت و صندلی در این عالم فنا پذیر و تنها اعمال خوب انسان ماندگار است، گفت: عمل صالح بزرگ‌ترین سرمایه انسان برای آخرت است این سرمایه عظیم هرگز نابود شدنی نبوده و همراه انسان تا قیامت باقی می‌ماند. ادامه مطلب »