جدیدترین ها

» آیت الله العظمی مدرسی » توصیه های آیت الله مدرسی به مبلغین ماه محرم

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۰۸ - ۵:۴۴

 کد خبر: 999

در همایش سالانه خطبا و مبلغین محرم در کربلا مطرح شد؛

توصیه های آیت الله مدرسی به مبلغین ماه محرم

عترتنا / آیت الله العظمی مدرسی از مراجع معظم تقلید در همایش سالانه خطبا و مبلغین ماه محرم که در کربلای معلی برگزار شد، توصیه های مهمی بیان فرمودند.

توصیه های آیت الله مدرسی به مبلغین ماه محرم

آیت الله العظمی مدرسی از مراجع معظم تقلید در همایش سالانه خطبا و مبلغین ماه محرم که در کربلای معلی برگزار شد، توصیه های مهمی بیان فرمودند.

توصیه های آیت الله مدرسی به مبلغین حسینی در ماه محرم عترتنابه گزارش عترتنا / مراجع معظم تقلید: همایش سالیانه خطبا و مبغلین حسینی در آستانه ماه محرم الحرام و با سخنرانی آیت الله العظمی «سیدمحمدتقی مدرسی» از مراجع معظم تقلید در دفتر کربلای معظم له برگزار شد.

ماه محرم فرصتی برای تقویت پایه های ایمان و وحدت در جامعه

آیت الله العظمی مدرسی در این همایش با اشاره به فرا رسیدن ماه عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) به مبلغین گفتند: دوباره فرصتی برای تقویت پایه‌های ایمانی و وحدت جامعه فراهم می‌شود. باید مفهوم ولایت در جامعه نمود پیدا کند چرا که غدیر تنها یک واقعیت تاریخی نیست، بلکه راه و روشی برای امت اسلامی است و عاشورا حاصل غدیر است.

هشدار نسبت به انتشار اخبار منفی وقایع تاریخی

این مرجع معظم تقلید با هشدار نسبت به رسانه‌های مغرض که در پی نشر اخبار و ابعاد منفی از هر واقعه هستند افزودند: باید کاری کرد که امت اسلامی بر آرمان‌های امام حسین علیه السلام ثابت قدم باشد و همواره بر این نکته تاکید کرد که بی شک ستمگران از بین می‌روند.

سه توصیه معظم له به مبلغین ماه محرم

معظم له در ادامه چند سفارش به خطبای منبر و مبلغین حسینی کردند و فرمودند:

۱- امام حسین علیه السلام قرآن ناطق است و با مد نظر قرار دادن این مفهوم، شایسته است برای بازگرداندن امت اسلامی به وحدت، نیرو و سلامت سابق، به کتاب خدا بازگردیم و خود را به عمل به احکام آن ملزم کنیم.

این مطلب عترتنا را هم ببینید
سیره زندگی حضرت زهرا(س) محور زندگی خانواده ها در تمام جهان شود

۲- امام حسین علیه السلام نهضتی پویا است و باید از منش ایشان در زندگی الگو گرفته و در جامعه نشر دهیم، نه تنها از نهضت بزرگ ایشان، بلکه از تمامی گفتارها و کردارهای امام علیه السلام، چرا که سبک زندگانی امام حسین علیه السلام الگوی کاملی برای هر مؤمن است.

۳- نهضت امام حسین علیه السلام تجلی حکمت و خردی بزرگ است، سزاوار است خطبا و روحانیون قبل از رفتن به هر شهر و منطقه‌ای برای برپایی مراسم عزاداری، در مورد آن منطقه و احتیاجات مردم تحقیق و مطالعه کنند تا کلامشان برای مردم مفید بوده و در آنها تاثیر بگذارد.

سوره فجر، سوره امام حسین(علیه السلام)

آیت الله العظمی مدرسی همچنین در خاتمه بیاناتشان با تلاوت سوره مبارکه فجر عنوان کردند:  این سوره در روایات به سوره امام حسین علیه السلام مشهور است.

انتهای پیام/.

دیگر مطالب مربوط به مرجع عالیقدر آیت الله العظمی مدرسی را اینجا بخوانید

 


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : آیت الله العظمی مدرسی , مراجع معظم تقلید , ویژه ها
به کانال تلگرام عترتنا بپیوندید: Etratona@
شبکه های اجتماعی عترتنا:

با عترتنا در شبکه های اجتماعی همراه شوید:

ارسال دیدگاه

تبلیغات