جدیدترین ها

» مراجع معظم تقلید » توصیه های آیت الله شبیری زنجانی درباره ماه رجب

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۱۹ - ۹:۰۶

 کد خبر: 760

توصیه های آیت الله شبیری زنجانی درباره ماه رجب

به بهانه حلول ماه مبارک رجب، مروی به توصیه های آیت الله شبیری زنجانی که در سالهای گذشته صورت گرفته، درباره اهمیت این ماه می اندازیم.

توصیه های آیت الله شبیری زنجانی درباره ماه رجب

به بهانه حلول ماه مبارک رجب، مروی به توصیه های آیت الله شبیری زنجانی که در سالهای گذشته صورت گرفته، درباره اهمیت این ماه می اندازیم.

به گزارش عترتنا؛ به بهانه حلول ماه مبارک رجب، مروی به توصیه های آیت الله شبیری زنجانی که در سالهای گذشته صورت گرفته، درباره اهمیت این ماه می اندازیم.

آیت الله  شبیری زنجانی در جمع تعدادی از علماء و فضلا، همزمان با آغاز ماه مبارک رجب ، به بیان فضیلت ماه مبارک رجب پرداختند و گفتند:

ماه رجب ماه استغفار

در ماهی که عبادت در آن اجر بسیار دارد بهتر است انسان عبادتی را برگزیند که آن عبادت نسبت به سایر عبادتها اجر بیشتری دارد. برخی از زمانها از منظر شریعت مطهر بر سایر زمانها فضیلت دارد. مثلا در ایام هفته، روز جمعه بر سایر روزها فضیلت دارد و استغفار در شب و روز جمعه تاثیر بیشتری دارد. ماه رجب هم یکی از ماه های با فضیلتی است که در آن بسیار به استغفار و ذکر و یاد خداوند سفارش شده است و خوب است که انسان قدر این فرصت ها را بداند.

ایشان ادامه دادند: همانگونه كه برخي روزها دارای فضیلت بيشتري هستند برخی از اعمال هم افضلند. نماز مستحبی و قضای حاجات بندگان خدا هر دو می تواند به نیت عبادت و به خاطر خدا انجام شود اما برطرف کردن مشکلات مردم افضل از نماز مستحبی است. نماز برای خداست و برطرف کردن نیاز دیگران عمل برای دیگران است اما همین عمل به دستور خداست و خدا خود به برطرف کردن مشکلات مردم بیشتر از نماز مستحبی اهمیت می دهد.

این مطلب عترتنا را هم ببینید
تاکید آیت الله وحید خراسانی به عزاداری هفتم صفر

اهمیت توجه به رفع مشکلات مردم

آیت الله شبیری دربيان اهميت توجه به رفع مشكلات مردم گفتند: همانگونه که از روایات به دست می آید ثواب اعمال خیر در ماه رجب زیاد است. پس بهتر است انسان در این ماه مبارک عبادتی را برگزیند که آن عبادت افضل از سایر عبادات است. یکی از عباداتی که ما را به انجام آن تشویق کرده اند همین رسیدگی به نیازمندان و رفع گرفتاری آنهاست. همه ما باید نسبت به مشکل اطرافیان خود احساس وظیفه کنیم.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : مراجع معظم تقلید
شبکه های اجتماعی عترتنا:

با عترتنا در شبکه های اجتماعی همراه شوید:

دیدگاه بسته شده است.

تبلیغات