یکشنبه , ۳۰ تیر ۱۳۹۸
خانه / آیت الله العظمی مدرسی / سیره زندگی حضرت زهرا(س) محور زندگی خانواده ها در تمام جهان شود
سیره زندگی حضرت زهرا(س) محور زندگی خانواده ها در تمام جهان شود

سیره زندگی حضرت زهرا(س) محور زندگی خانواده ها در تمام جهان شود

image_pdfimage_print

آیت الله العظمی مدرسی توصیه کرد: ما باید خانواده فاضله و دین‌مدار را شکل دهیم؛ خانواده‌ای که بر پایه ارزش‌‌های  اخلاقی و دینی بنا شده باشد و از سیره حضرت فاطمه زهرا(س)  تغذیه فکری و فرهنگی شود.

به گزارش عترتنا؛ دفتر حضرت آیت الله العظمی سید محمد تقی مدرسی در کربلا معلی به‌ مناسبت میلاد سیدة نساء العالمین حضرت زهرا(س) محفل و جشنی باشکوهی را با حضور جمع زیادی از علماء، خطباء و طلاب علوم دینی و مؤمنین برگزار کرد.

لزوم تشکیل خانواد های دین مدار بر پایه ارزش های اخلاقی و سیره فاطمی

در این مجلس مسرت‌ بخش مرجع عالیقدر تقلید حضرت آیت العظمی سید محمد تقی مدرسی به ایراد سخن پرداخت و مؤمنان را به تأسیس جامعه اسلامی بر اساس تعلیمات دینی فراخواند و تأکید کردند که جامعه اسلامی از طریق ایجاد خانواده‌ی مؤمن و متکی بر ارزش‌های اخلاقی اسلام محقق خواهد شد.

یکی از شروط شفاعت حضرت فاطمه زهرا(س)

این مرجع معظم تقلید مقیم کربلا بیان کرد: به هر میزان حیات ما، سبک زندگی ما، افکار و باورهای ما به مدرسه تربیتی حضرت فاطمه(س) نزدیک‌تر باشد، به همان نسبت از شفاعت صدیقه‌ی طاهره در آخرت بهرمند خواهیم شد و در دنیا نیز جامعه اسلامی به نجات و رهایی از بحران‌ها و بلای تفرقه و نزاع‌ها نزدیک می‌شود.

آیت الله العظمی مدرسی با لزوم الگوگیری خنواده ها از سیره زندگی حضرت زهرا(س) گفت: تربیت دینی و الهام از سیره حضرت فاطمه(س) در امر تربیت خانواده مانند دیواری است که خانواده ایمانی را از افتادن در لغزش‌های ویرانگر زندگی محفوظ می‌دارد؛ اگر حضرت فاطمه(س) الگو و اسوه تربیت خانواده‌ها و در سطح کلی‌تر جامعه نباشد، آن جامعه به هدف واقعی از تربیت اسلامی نایل نخواهیم شد.

سیره زندگی حضرت زهرا(س) محور زندگی خانواده ها در تمام جهان

این مرجع تقلید کربلای معلی با اظهار امیدواری که حضرت زهرا(س) محور زندگی خانواده ها، باشد، بیان کرد: امیدوارم حضرت زهرا علیها‌السلام محور خانواده‌های عراقی و به‌طور کلی محور خانواده‌های مؤمنان در تمام جهان باشد.

ایشان با اهمیت دانستن جایگاه خانواده تاکید کرد: خانواده دژ دفاع و خاکریز محافظت از ارزش‌های اسلامی و مدرسه پرورش قهرمانان نام‌آور امت اسلامی است.

لزوم مطالعه زندگی حضرت زهرا(س) و الگو گیری از آن

مفسر تفسیر هدی من القرآن افزود: بایستی بخشی از نور فاطمی را از رهگذر اقتداء و تأسی به آن حضرت و تطبیق سیره‌ی حیات‌‌آفرین کوثر حضرت رسول الله(ص) در خانواده‌های خود داشته باشیم. بنابراین نور آن حضرت را بدست آوریم و قلب و عقل خانواده‌های‌مان را منور نماییم و این مهم از طریق بررسی و مطالعه زندگی ایشان بدست خواهد آمد تا بدین ترتیب آن حضرت به الگویی واقعی بدل گردد.

آیت الله العظمی مدرسی در پایان خطباء را به ایجاد راه‌ حل‌های ریشه‌ای جهت حل مشکلات اجتماعی و خانوادگی و ارائه آن‌ها با استفاده از منبر حسینی ترغیب کردند و کلام‌شان را با دعای برای حاضران و امت اسلامی به پایان رساندند.

کانال عترتنا در تلگرام