یکشنبه , ۳۰ تیر ۱۳۹۸
خانه / عترت / سریعترین راه رفع گرفتاری ها توسل به حضرت زهرا(س) است
سریعترین راه رفع گرفتاری ها توسل به حضرت زهرا(س) است

سریعترین راه رفع گرفتاری ها توسل به حضرت زهرا(س) است

image_pdfimage_print

کارشناس دفتر آیت الله فیاض در تهران به عترتنا گفت: بهترین راهکار و سریعترین راه در توسلات برای رفع مشکلات و گرفتاری ها توسل به ام ابیها حضرت زهرا(س) است، که خودم تجربه کردم هر گاه با مشکلی روبرو می شدم به حضرت زهرا(س) توسل کردم و سریع مشکلم حل شده است.

نتیجه تصویری برای حجت الاسلام حسین خطاطبه گزارش عترتنا؛ حجت الاسلام و المسلمین حسین خطاط، کارشناس دفتر آیت الله فیاض در تهران با تسلیت ایام فاطمی در گفت‌وگوی اختصاصی با عترتنا درباره شخصیت و مقام حضرت زهرا(س) گفت: هیچ کسی جزء معصومین احاطه به شخصیت حضرت زهرای مرضیه(س) ندارند و بهترین کسی که می تواند معرف حضرت زهرا(س) باشد خدای متعال و پیامبر اکرم(ص) و اهل بیت(ع) هستند.

وی ادامه داد: ما وقتی آیات قرآن را بررسی می کنیم، آیات قرآن درباره وجود ارزنده حضرت زهرا(س) یک سوره کامل به نام سوره کوثر و یک سوره انسان هل اتی  درباره شخصیت حضرت زهرا(س) و اهل بیت(ع) دارد و یک آیه هم درباره عصمت حضرت زهرا(س) می آورد.

این کارشناس حوزوی افزود: در حالی که در قرآن هیچ زنی را خداوند معصوم نشناخته است اما آیه تطهیر رسما حضرت زهرا(س) را به عنوان معصوم به رسمیت می شناسد و می فرماید: «إِنَّمَا یُرِیدُ اللهُ لِیُذْهِبَ عَنْکُمُ الرِّجْسَ أَهْلَ الْبَیتِ وَ یُطَهِّرَکُمْ تَطْهِیراً».

حضرت زهرا(س) و اهل بیت(ع) الگوی بشریت

حجت الاسلام خطاط با بیان اینکه حضرت زهرا(س) و اهل بیت(ع) الگویی برای بشریت هستند، گفت: خداوند حضرت زهرا(س) و پدر و همسر و فرزندانش را به عنوان الگو قلمداد می کند و از این خاندان هر گونه زشتی و نحوست و ناپاکی را برداشته است و تصورش هم غلط است که کسی بگوید اینها غیر معصوم هستند.

اعطای کوثر به پیامبر(ص)

این کارشناس دفتر آیت الله فیاض در تهران با اشاره به سوره کوثر بیان کرد: لذا در سوره کوثر می بینیم وقتی خداوند می خواهد حضرت زهرا(س) را معرفی کند، می فرماید انا اعطیناک الکوثر، ای رسول خدا(ص) ما کوثر را به تو عطا کردیم که منبع خیر و خیر کثیر است. بعد می فرماید پس در مقابل این کوثر دو عمل را انجام بده، یک عمل برای من و عمل دیگر برای خودت.

وی ادامه داد: آن عملی که برای خدا، نماز است. چون نماز به نوعی تشکر از خداوند است و وقتی ما به نماز قیام می کنیم، حمد و سپاس خدا را به جا می آوریم. بنابراین اینجا خداوند خطاب به پیامبر(ص) می فرماید به واسطه این نعمتی که به تو عطا کردم نماز بخوان تا شکر آن نعمت به جا آورده شود.

این استاد حوزوی افزود: حالا برای حضرت زهرا(س) چکار کند؟ می فرمایند  و انحر. یعنی یک شتر هم به خاطر حضرت زهرا(س) قربانی کن تا چشم کسانی که به تو می گفتند ابتر هست کور شود و این ولیمه را به هم بده که تمام مسلمین بفهمند که خداوند به تو چنین فرزندی داده است.

وی خاطر نشان کرد: وقتی آن فرد نانجیب لفظ ابتر را به پیامبر(ص) نسبت داد که پیامبر(ص) نسلی ندارد که اگر از دنیا برود نامش هم می رود،  لذا  خداوند به واسطه حضرت زهرا(س) نسل پیامبر(ص) و دین و رسالت پیامبر(ص) را ادامه داد.

حضرت زهرا(س) سرآمد زنان عالم

حجت الاسلام خطاط با بیان اینکه حضرت زهرا(س) سرآمد زنان عالم است، گفت: پیامبر(ص) یک زمانی بر خانه حضرت زهرا(س) وارد شدند و فرمودند: دخترم خوشحال می شوی که به تو خبر بدهم که تو را بهترین زنان عالم قرار دهم؟ حضرت زهرا(س) تعجب کردند و فرمودند پس تکلیف حضرت مریم مقدس(س) چه می شود که یک سوره کامل قرآن او را در طهارت و نجابت و معنویت و تقوا و قداست او را می ستاید؟ پیامبر(ص) فرمود آن مریم سرآمد زنان عالم خودش بوده است و تو سرآمد زنان همه عالم وجود هستی.

وی ادامه داد: می بینیم فاطمه زهرا(س) ۱۸ سال بیشتر عمر نمی کند، اما ام ابیها خطاب می شود و پیامبر(ص) هر موقع می خواهند بوی بهشت به مشامشان بخورند، می آیند و حضرت زهرا(س) را می بویند و می فرمایند من بهشت را از حضرت زهرا(س) استشمام می کنم.

حجت الاسلام خطاط با اشاره به اینکه مردم ما همه فاطمی هستند و حرمت قائل می شوند، گفت: مردم همه خودشان فاطمی و علوی مسلک هستند و مردم باید شب و روز شهادت حضرت زهرا(س) را مانند عاشورا به عزاداری بپردازند، چون اگر حضرت زهرا(س) نبود اصلا عاشورایی هم نبود.

توسل به حضرت زهرا(س) برای رفع گرفتاری

این کارشناس حوزوی ضمن توصیه به توسل به حضرت زهرا(س) در رفع گرفتاری ها بیان کرد: بهترین راهکار و سریعترین راه در توسلات برای رفع مشکلات و رفع گرفتاری ها توسل به ام ابیها حضرت زهرا(س) است، که خودم تجربه کردم هر گاه با مشکلی روبرو می شدم برای رفع گرفتاری و مشکلم به حضرت زهرا(س) توسل کردم و سریع مشکلم حل شده است.

وی در پایان گفت: حضرت زهرا(س) نه تنها در پیشگاه خداوند تبارک و تعالی بلکه در پیشگاه ائمه(ع) هم یک جایگاه خاص و ویژه دارند، بالاخره حضرت زهرا(س) هم از جهت بانو بودن و هم از جهت معصوم بودن خیلی اجر و قرب دارند.

*اختصاصی عترتنا

کانال عترتنا در تلگرام