یکشنبه , ۳۰ تیر ۱۳۹۸
خانه / عترت / فرحزاد: چرا قبر دختر پیامبر(ص) باید مخفی باشد
فرحزاد: چرا قبر دختر پیامبر(ص) باید مخفی باشد

فرحزاد: چرا قبر دختر پیامبر(ص) باید مخفی باشد

image_pdfimage_print

حجت الاسلام فرحزاد در گفتگو با عترتنا گفت: چرا قبر همه اصحاب و همسران و فرزندان دیگر پیامبر(ص) و حتی علما و امامزادگان معلوم است ولی قبر پاره تن پیامبر(ص)، دخت نبی اکرم(ص) و مادر امامان مخفی مانده است.

به گزارش عترتنا؛ حجت الاسلام و المسلمین حبیب الله فرحزاد در گفت‌وگو با عترتنا ریشه همه مصائب به اهل بیت(ع) را مصائب بر حضرت زهرا(س) دانست و گفت: ریشه همه مظلومیت ها و حوادث و مصائبی که بر اهل بیت(ع) وارد شده است در واقع از مصائبی است که بر حضرت زهرا(س) وارد شده است.

مصائب حضرت زهرا(س) اعظم ترین مصائب

این استاد حوزوی با اهمیت دانستن احیاء عزای فاطمی بیان کرد: باید فاطمیه را به هر شکل و نحوی احیاء کنیم. و در روایت هم داریم که امام صادق(ع) فرمود هیچ محنتی به محنت کربلا و مصائب عاشورا نمی رسد ولی مصائب آتش زدن در خانه امیرالمومنین(ع) و حضرت زهرا(س) و حسنین و فضه و کشتن حضرت محسن(ع) در مصائب کربلا اعظم و تلخ تر  و وحشتناک تر است. چون روز اصلی این بلاها از روز سقیفه و جریان آن مصائب حضرت زهرا(س) شروع شده است.

دو پیام مهم حضرت زهرا(س)

این کارشناس مذهبی به دو پیام مهم حضرت زهرا(س) اشاره و اظهار کرد: حضرت زهرا(س) در خطبه ها و وصیت ها وسفارش های خود دو پیام مهم را بیان فرمودند.

وی ادامه داد: اولین پیام حضرت زهرا(ُ) احیای ولایت مولا امیرالمومنین(ع) است؛ که فرمود اگر امامت حضرت علی(ع) را قبول  می کردند و غصب خلافت نمی شد دیگر دو نفر با هم اختلاف نمی کردند و گناه و معصیتی در روی زمین اتفاق نمی افتاد.

این استاد حوزوی افزود: و پیام دوم حضرت زهرا(س)، تبری از دشمنان و خط انحراف و افراد نالایقی که زمام امور را به دست گرفته اند، است. این افراد نالایق کشتی امت را به گرداب گمراهی و اختلاف و تفرقه کشاندند و وسایل ناهنجاری را در جامعه ایجاد و مردم را گرفتار کردند، بنابراین ما باید هم از دشمنان و قاتلان و غاصبین حقوق تبری و بیزاری بجوییم و هم اینکه ولایت امیرالمومنین(ع) و یازده فرزندش که وصی واقعی پیامبر(ص) و امام بر حق و حجت خدا هستند را احیاء کنیم و زمینه را برای آمدن آقا امام زمان(عج) را فراهم کنیم.

سوال مهم از مخالفین / چرا باید قبر دختر پیامبر(ص) مخفی باشد

حجت الاسلام و المسلمین فرحزاد با بیان اینکه چرا باید قبر دختر پیامبر(ص) مخفی باشد، گفت: سوال مهمی که ما می توانیم در مقابل مخالفین مطرح کنیم این است، که تنها یادگار پیامبر(ص) و پاره تن او حضرت فاطمه زهرا(س) چرا هیچ قبر و نشان و جایگاهی از او نداریم و این سوال خیلی مهمی است که چرا قبر همه اصحاب و همسران و فرزندان دیگر پیامبر(ص) و حتی علما و امامزادگان معلوم است ولی قبر پاره تن پیامبر(ص)، دخت نبی اکرم(ص) و مادر امامان مخفی مانده است.

وی ادامه داد: در بررسی تاریخ هم می بینیم که حضرت زهرا(س) خودشان نیز وصیت فرموده اند که مرا شبانه غسل بدهید، مرا شبانه کفن کنید، مرا شبانه دفن کنید و راضی نیستم کسانی که بر من ظلم و ستم کردند و حقوق ما را از بین بردند در مراسم تشیع من شرکت کنند. حضرت با این اقدامش ناحق بودن و بطلان کار و عمل دشمنان و غاصبین را برای عالم ثابت نموده است.

این استاد حوزوی افزود: امیدوارم ما نیز بتوانیم به بهترین وجه این پیام مهم حضرت زهرا(س) که پیوند با امامان معصوم و تبری از ظالمین و غاصبین و شجره ملعون است – که تمام جنایات روی زمین به خاطر آن حرکت غیر اخلاقی و غیر انسانی آنها اتفاق افتاده است – را به همه عالم و دوستداران اهل بیت(ع) برسانیم.

*اختصاصی عترتنا

کانال عترتنا در تلگرام