چهارشنبه , ۲۹ خرداد ۱۳۹۸
خانه / مراجع معظم تقلید / تاکید آیت الله سبحانی بر فوائد مجالست با علما
تاکید آیت الله سبحانی بر فوائد مجالست با علما

تاکید آیت الله سبحانی بر فوائد مجالست با علما

image_pdfimage_print

آیت الله سبحانی با اشاره به فوایئد مجالست با علما گفت: زندگی و برخورد یک عالم باید به گونه ای باشد که شک انسان درباره عقاید، احکام را تبدیل به یقین کند.

به گزارش عترتنا؛ آیت الله جعفرسبحانی امروز در درس خارج خود در مسجد اعظم قم با اشاره به فایده مجالست با علما گفتند: نشست و برخاست با عالم و دانشمند دینی نقش بسزایی در ایجاد اخلاص و رفع شک و شبهه در مورد مسائل دینی دارد.

نماز باران آیت الله خوانساری و رسیدن به یقین برخی از اهل شک و شبهه

ایشان با نقل خاطره ای از نماز باران آیت الله سیدمحمدتقی خوانساری(ره) گفتند: در سال ۱۳۲۲ که خشکسالی عجیبی به وجود آمده بود و مزارع و باغات قم به کلی خشک شده بوددند؛ همه آمدند خدمت آیت الله سیدمحمدتقی خوانساری و از ایشان تقاضای نماز باران کردند که بعد از نماز باران ایشان، باران زیادی می آید و خیلی از جوانانی که در زمان توده ای ها دچار شک و شبهه در اعتقادات دینی شده بودند به یقین رسیدند و متوجه شدند که ورای این عالم یک دنیای دیگری نیز وجود دارد.

رسیدن به اخلاص از دیگر فواید مجالست با علما

آیت الله سبجانی با بیان اینکه ایجاد اخلاص از دیگر فواید نشست و برخاست با علما است، خاطرنشان ساختند: اخلاص نقش مهمی در آموزه های دینی دارد و زندگی علما و بزرگان دینی ما پر است از اخلاص و کار برای خدای متعال که یکی از این علما مرحوم آیت الله حجت بودند که زهد و اخلاص ایشان معروف بود میان خاص و عام.
زهد و اخلاص آیت الله حجت و رسیدن انسان به یقین

ایشان ادامه داد: دفتر مرحوم آیت الله حجت بسیار ساده و حالت مخروبه داشت، زهد و تقوای این عالم بزرگ به گونه ای بود که انسان را به یقین می کشید؛ عالمی که با کلام، رفتار و اخلاق خود شک مردم را تبدیل به یقین کند مورد تأیید پیامبر(ص) است.

آیت الله سبحانی با بیان این که عالم واقعی باید انسان را از ریا به اخلاص دعوت کند، ابراز داشتند: عمل عالم باید به گونه ای باشد که ۱۰۰ درصد برای رضایت الهی فعالیت کند، آیت الله حائری مجسمه اخلاص در کارها بود و تا اخلاص پیدا نمی کرد کاری را نمی پذیرفت.۵۹۶۳۸۹/رح

پایان پیام/.

کانال عترتنا در تلگرام