چهارشنبه , ۲۹ خرداد ۱۳۹۸
خانه / مراجع معظم تقلید / بستری شدن آیت الله علم الهدی در بیمارستان
بستری شدن آیت الله علم الهدی در بیمارستان

بستری شدن آیت الله علم الهدی در بیمارستان

image_pdfimage_print

آیت الله العظمی علم الهدی از مراجع معظم تقلید شهر تهران به علت بیماری در بیمارستان بستری شدند.

به گزارش عترتنا؛ حضرت آیت‌الله العظمی سیدعبدالجواد علم الهدی از مراجع معلظم تقلید شهر تهران به دلیل عارضه کلیوی در یکی از بیمارستان‌های تهران بستری شد.

بنا بر اعلام فرزند معظم له حجت الاسلام و المسلمین سید رضی علم الهدی، روند درمانی این عالم برجسته در حال انجام است و پس  از پایان کامل اقدامات پزشکی و فعالیت‌های درمانی از بیمارستان مرخص خواهند شد.

گفتنی است؛ آیت الله سیدجواد علم الهدی در سال ۱۳۰۹ شمسی در خانواده ای اهل علم و تقوا در مشهد به دنیا آمد. پدرش آیت الله سید علی علم الهدی از علمای بزرگ مشهد مقدس و از مبارزان دوره طاغوت بود. او پس از آموزش قرآن در دوره کودکی، تحصیل دروس علوم دینی را  آغاز کرد و دروس مقدمات را از محضر بزرگانی چون: شیخ محمدتقی ادیب و میرزا احمد یزدی فرا گرفت. آن گاه برای تکمیل دروس راهی حوزه علمیه قم شد و بخشی از مقدمات و دروس سطح را نزد حضرات آیات: نجفی، میرزا محمد مجاهد تبریزی، سیدکاظم شیرازی، عباسعلی شاهرودی، سید محمدباقر سلطانی طباطبایی آموخت.

سپس در دروس خارج فقه و اصول آیات عظام: بروجردی، امام خمینی(ره)، عباس علی شاهرودی و شیخ مرتضی حائری یزدی شرکت کرد. این مرجع تقلید از یاران امام و مبارزان علیه رژیم ستم شاهی بود و پس از آغاز نهضت امام خمینی، به جرگه یاران ایشان پیوست و به توزیع اعلامیه‌ها، بیانیه ها و اقدامات مبارزاتی اهتمام کرد.

او در دوران تحصیل، در کنار درس و بحث به تدریس دروس حوزوی نیز اشتغال داشت و از این رهگذر شاگردان بسیاری را تربیت کرد و به نمایندگی  از مرحوم آیت الله العظمی گلپایگانی برای تبلیغ به کشورهای بسیاری از جمله، انگلیس، سوریه، لبنان، فلسطین، عمان، مصر سفر کرد.

 

کانال عترتنا در تلگرام