خبرهای ویژه

» آخرین مطالب » صلح امام حسن(ع) در راستای حفظ اسلام از نابودی و فساد بود

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۹:۱۵

 کد خبر: 3306

آیت الله سید محمد تقی مدرسی مطرح نمودند؛

صلح امام حسن(ع) در راستای حفظ اسلام از نابودی و فساد بود

آیت‌الله سید محمدتقی مدرسی گفت: صلح امام حسن(ع) همانند قیام امام حسین(ع) در راستای حفظ اسلام و جامعه اسلامی از نابودی و فساد بود.

صلح امام حسن(ع) در راستای حفظ اسلام از نابودی و فساد بود

آیت‌الله سید محمدتقی مدرسی گفت: صلح امام حسن(ع) همانند قیام امام حسین(ع) در راستای حفظ اسلام و جامعه اسلامی از نابودی و فساد بود.


صلح امام حسن(ع) در راستای حفظ اسلام از نابودی و فساد بود آیت الله مدرسیبه گزارش پایگاه تحلیلی عترتنا / مراجع معظم تقلید: آیت‌الله سید محمدتقی مدرسی از مراجع معظم تقلید شیعیان در کربلای معلی در سخنرانی هفتگی خود در آستانه شهادت امام حسن مجتبی(ع) گفت: امام حسن مجتبی(ع) نقش مهمی در تحکیم اندیشه و عقل در جامعه داشتند. صلح ایشان همانند قیام امام حسین(ع) در راستای حفظ اسلام و جامعه اسلامی از نابودی و فساد بود.

وی با اشاره به سخنی از پیامبر اکرم(ص) درباره این دو امام بزرگوار بیان کرد: پیامبر اکرم(ص) در مورد این دو امام بزرگوار می‌فرماید: هر دو امام هستند، چه قیام کنند و چه نکنند.

این مرجع عالیقدر تقلید اظهار کرد: در اسلام تشخیص رفتار حکیمانه در شرایط مختلف ضروری است. و بر اساس موقعیت باید بین هیجان و درایت تصمیم‌گیری کرد.

آیت‌الله مدرسی با بیان اینکه جامعه کنونی نیازمند صلح است، گفت: عراق با گذشت چهل سال جنگ و بحران و مصیبت، امروز نیازمند صلح است. امام حسن (ع) بر اساس درایت و حکمت با دشمن خود صلح کردند که می‌توانیم از این صلح پندها بگیریم.

وی با اشاره به دو پند از صلح امام حسن(ع) اظهار کرد: امام حسن(ع) در این صلح دو پند را به ما بیان نمودند که اولاً زبان تلخ و گزنده را به زبان ادب اسلامی والا تغییر دهیم. و دوماً  به دنبال سازندگی و اصلاح زیرساخت‌ها باشیم و کشور را از لحاظ علمی، کشاورزی و صنعت در مسیر رشد قرار دهیم.

این مرجع عالیقدر تقلید در پایان بر ترسیم نقشه راه کاملی جهت پیشرفت و گسترش روابط بین‌المللی عراق بر اساس تفاهم و همبستگی و به دور از درگیری تاکید کردند.

پایان پیام/.

شبکه‌های اجتماعی عترتنا: کانال تلگرام / کانال ایتا  / کانال سروش  / پیچ اینستاگرام

دیگر مطالب سرویس مراجع معظم تقلید را اینجا کلیک نموده و بخوانید


برچسب ها : , , , , ,
دسته بندی : آخرین مطالب , آیت الله العظمی مدرسی , اختصاصی , مراجع معظم تقلید
ارسال دیدگاه

تبلیغات