جدیدترین ها

» دین و اندیشه » با ابزار هنر فرهنگ عاشورا و نهضت حسینی را به نسل جوان منتقل کنید

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۰۳ - ۱۸:۴۶

 کد خبر: 1135

حجت الاسلام امیرمیثم سعیدی در گفت‌وگو با عترتنا:

با ابزار هنر فرهنگ عاشورا و نهضت حسینی را به نسل جوان منتقل کنید

مدیر فرهنگی دفتر آیت‌الله‌العظمی جوادی آملی در تهران در بازدید از نمایشگاه از مدینه تا شام گفت: ترویج فرهنگ حسینی به شیوه‌های هنری و روایت‌گری باعث تجسم ذهنی و فهم قوی در جوانان و کودکان می‌شود.

با ابزار هنر فرهنگ عاشورا و نهضت حسینی را به نسل جوان منتقل کنید

حجت الاسلام و المسلمین امیرمیثم سعیدی گفت: ترویج فرهنگ حسینی به شیوه‌های هنری و روایت‌گری باعث تجسم ذهنی و فهم قوی در جوانان و کودکان می‌شود.

به گزارش عترتنا / دین و اندیشه: حجت‌الاسلام والمسلمین امیرمیثم سعیدی، مدیر فرهنگی و روابط عمومی دفاتر مرجعیت دینی و علمی آیت‌الله العظمی جوادی آملی در تهران در حاشیه بازدید از نمایشگاه از مدینه تا شام که شب گذشته، دوم مهرماه سالجاری در حسنیه شرق تهران صورت گرفت، با تقدیر از برگزارکنندگان این نمایشگاه به خبرنگار عترتنا گفت: اتفاقات و جریان‌هایی که در مقطع زمانی پس از شهادت حضرت سیدالشهدا(ع) تا زمان بازگشت اهل بیت(ع) به مدینه رخ داده چنان سترگ و سنگین است که ترسیم آن به همراه روایتگری هر بخش اقدامی بسیار ارزشی در معرفی قیام حسینی به جامعه و خصوصاً نسل جوان است.

تجسم ذهنی حادثه عاشورا و ترویج نهضت حسینی از راه هنر

حجت‌الاسلام سعیدی ترویج فرهنگ حسینی از طریق این نمایشگاه را اقدامی مؤثر در شکل‌گیری تجسم این حادثه در ذهن دانست و اظهار کرد: ترویج معارف واقعه عاشورا و آشنایی نوجوانان و جوانان با سیره ائمه اطهار(ع) به هر شکل ممکن و از هر طریقی وظیفه عموم است و از این طریق به صورت نمایشگاهی دیداری از این قبیل باعث تجسم ذهنی بسیار عالی در ذهن بازدیدکنندگان خصوصاً جوانان و کودکان می‌شود.

جذابیت بیشتر کارهای هنری

وی ادامه داد: کارهای حجمی و اینچنینی به شیوه‌های هنری باعث جذابیت بیشتر در ذهن مخاطب خواهد شد و از طرفی مخاطب می‌تواند به صورت عینی این حادثه را در ذهن خود مرور کند.

این مطلب عترتنا را هم ببینید
شجاعی: حیات آخرت مبتنی بر رفتار و اعمال ما در دنیا است

مدیر فرهنگی و روابط عمومی دفاتر مرجعیت دینی و علمی آیت‌الله العظمی جوادی آملی اظهار کرد: تشکیل چنین نمایشگاه‌هایی قطعاً خیلی زحمت و زمان می‌برد، ولی ارزنده و جالب است و در نوع خود تأثیرگذار است، چرا که انسان گاهی اوقات خیلی مطالب را می‌شنود اما با اینگونه نمایشگاه‌ها حس می‌کند که در بعضی صحنه‌ها حضور دارد و آن صحنه را می‌بیند و درک می‌کند.

پیشنهاد برپایی نمایشگاه هایی درمدارس برای معرفی نهضت حسینی

وی ادامه داد: بنده مجدد از زحمات برگزارکنندگان این نمایشگاه خصوصاً آقای زاقی، رئیس هیئت امنای حسنیه و جوانان عزیز که در برپایی آن نقش داشته‌اند، تشکر و قدردانی کرده و پیشنهاد می‌شود تاریخ کربلای حسینی در دبستان‌ها و مهد کودک‌ها به همین صورت نمایشگاهی ولی مختصرتر طراحی شود تا یک کودک شیعه و حسینی از همان ابتدای ورودش به دبستان با سیره و فرهنگ حسینی آشنا شود.

گفتنی است، این نمایشگاه به همت جوانان مذهبی و هیئت امنای حسنیه شرق تهران هر ساله در این حسینیه برپا و مورد استقبال عموم مردم واقع می‌شود. در این نمایشگاه وقایع تاریخی از زمان آتش زدن خانه حضرت زهرا(س) تا حادثه عاشورا و اسارت اهل بیت(ع) به نمایش گذاشته شده است.

پایان پیام/.

امیرمیثم سعیدی با ابزار هنر فرهنگ عاشورا و نهضت حسینی را به نسل جوان منتقل کنید عترتنا امیرمیثم سعیدی با ابزار هنر فرهنگ عاشورا و نهضت حسینی را به نسل جوان منتقل کنید عترتنا امیرمیثم سعیدی با ابزار هنر فرهنگ عاشورا و نهضت حسینی را به نسل جوان منتقل کنید عترتنا
امیرمیثم سعیدی با ابزار هنر فرهنگ عاشورا و نهضت حسینی را به نسل جوان منتقل کنید عترتنا امیرمیثم سعیدی با ابزار هنر فرهنگ عاشورا و نهضت حسینی را به نسل جوان منتقل کنید عترتنا امیرمیثم سعیدی با ابزار هنر فرهنگ عاشورا و نهضت حسینی را به نسل جوان منتقل کنید عترتنا

شبکه های اجتماعی عترتنا: کانال تلگرام عترتنا / کانال ایتا عترتنا / کانال سروش عترتنا / پیچ اینستاگرام


برچسب ها : , , , , ,
دسته بندی : دین و اندیشه , گفت‌وگو
به کانال تلگرام عترتنا بپیوندید: Etratona@
شبکه های اجتماعی عترتنا:

با عترتنا در شبکه های اجتماعی همراه شوید:

ارسال دیدگاه

تبلیغات